,,Jsou dva způsoby, jak si oddechnout od bídy života - hudba a kočky.´´ (Albert Schweitzer)

Červenec 2017

Fazolka - za duhovým mostem

16. července 2017 v 11:38 | Janet |  Mé kočeny
Fazolku jsme si domů vzali jako cca 4 roky starou kočičku. Bylo to v roce 2010. Měli jsme původně v plánu si ji vzít už jako malé koťátko, kdy jsme ji viděli s rozbitým čumáčkem. Jenomže byla velice plachá a nedalo se k ní přiblížit. V tu dobu jsme ještě ani neměli zkušenosti s odchytem divokých koček. Mamka chodila večer krmit venkovní kočky pravidelně s paní, která je u zahrádek krmila. Fazolka začala časem chodit blíž a tak se odchytila na kastraci a pustila se zpět do lokality. Mamce jí bylo ale líto, protože měla ze zimy omrzlá ouška a Fazolka si pomalu začala zvykat.
Jednoho dne, když jsem přišla ze školy domů, tak už byla Fazolka u nás. Zkontroloval ji veterinář a už jsme si ji nechali.
Přestože byla Fazolka samotářka, zvykla si i na naše další kočky. Stejně jako každá naše kočka se i ona zapsala svým osobitým chováním do našich srdcí.
Fazolka byla svéhlavá, především co se týkalo vymáhání si lidské společnosti. Když jsme ji hladili a přestali jsme, vždy začala packou do nás strkat, že chce ještě, že to bylo málo. Ráda se mazlila i hlavou o naši hlavu. Pokaždé, jakmile zahlédla, že se mazlíme a věnujeme pozornost ostatním kočkám, přiběhla a dožadovala se o pohlazení také.
S kočky, která byla velmi plachá a nenechala na sebe byť jen šáhnout, se stal velký mazel a hlavně žárlivá dáma.
Večer často vzala do tlamičky nějakou svou hračku, například polštářek s kozlíkem lékařským, chodila po bytě a mňoukala. Z venku,když ještě nebyla vykastrovaná, byla takto zvyklá přenášet koťátka.
Mnohokrát jsme viděli, že jí chtěli na zahrádkách ublížit, že tam prostě kočky nechtěli a dělali vše pro to, aby z tama zmizely. Jedním z mnoha případů bylo, když na kočky poštvali psy. Myslím, doufám, že se u nás měla lépe, než venku.
15.6. 2017 jsme museli nechat Fazolku uspat. Přišlo to velmi náhle. Tři dny předtím se začala při chůzi motat a chvilku špatně dýchala. U veterináře dostala injekci a zjistil, že má rychlý srdeční tep, takže to bude nemocné srdíčko. V ten den co jsme ji nechali večer uspat, se odpoledne dělal rentgen a levá strana srdíčka byla znatelně větší. V sedm večer začala špatně dýchat a dusila se, proto jsme se rozhodli ji už dál netrápit...
Fazolko, srdíčko moje, snad tě tam nahoře už nic nebolí a hraješ si tam s Bělinkou a Kikinkem. Hlídejte prosím z nebíčka kočenky moje, ty vaše kamarády co jsou tady ještě se mnou. Mám Vás moc ráda a v ♥ budete navždy.
Zdravím! (skoro po roce)

9. července 2017 v 12:50 | Janet |  Deník
Zdravím!
Ano, jsem hrozná. Ano, neumím dodržet svá předsevzetí. Ano, přiznávám, úplně jsem se na blog vykašlala. Doslova. Doopravdy mě to hodně mrzí. Měla jsem s blogem tolik plánů a tolik vymyšlených článků. Jenže člověk míní, život mění.
Od minulého srpna bylo toho hodně, co se stalo. A od začátku tohoto roku se to všechno jen nějak sypalo. V práci je to pořád a stále na nic, absolutně mě to tam nebaví. Měla jsem pořád nemocné kočeny,takže to bylo kolikrát i denodenní lítání k veterináři. 15.června jsem jednu z mých čičin musela nechat uspat, protože měla špatné srdíčko. O ní napíši v jiném článku. Bylo toho prostě nějak moc. Doufám, že už se to uklidní. Jsem úplně vyřízená, hlavně psychicky. Těším se neskutečně na celozávodní dovolenou. Ještě dva týdny musím vydržet a dočkám se. Čtrnáct dní klidu od lidí z práce a práce celkově. Úžasné. Jinak se v mém životě toho moc nezměnilo. Nyní mám přítele,ale nejsme spolu dlouho. No vlastně jednou jsme už spolu tři měsíce chodili, ale rozešla jsem se s ním. Teď to spolu zkoušíme znovu, tak uvidíme. Nechci to zase nějak zakřiknout.
Snad se dokáži polepšit a aspoň, když budu mít chvilku volného času, tak se pokusím přidat článek. Neskutečně mě to štvě, že jsem se na blog tak vykašlala.
A co Vy? Jak se máte, jedete někam na dovolenou, či jste už byli? Velmi ráda budu, když mi napíšete, aspoň se budu mít čím inspirovat. Užívejte sluníčka a léta, já se zase (doufám, že brzo) ozvu, s pozdravem