,,Jsou dva způsoby, jak si oddechnout od bídy života - hudba a kočky.´´ (Albert Schweitzer)

Fazolka - za duhovým mostem

16. července 2017 v 11:38 | Janet |  Mé kočeny
Fazolku jsme si domů vzali jako cca 4 roky starou kočičku. Bylo to v roce 2010. Měli jsme původně v plánu si ji vzít už jako malé koťátko, kdy jsme ji viděli s rozbitým čumáčkem. Jenomže byla velice plachá a nedalo se k ní přiblížit. V tu dobu jsme ještě ani neměli zkušenosti s odchytem divokých koček. Mamka chodila večer krmit venkovní kočky pravidelně s paní, která je u zahrádek krmila. Fazolka začala časem chodit blíž a tak se odchytila na kastraci a pustila se zpět do lokality. Mamce jí bylo ale líto, protože měla ze zimy omrzlá ouška a Fazolka si pomalu začala zvykat.
Jednoho dne, když jsem přišla ze školy domů, tak už byla Fazolka u nás. Zkontroloval ji veterinář a už jsme si ji nechali.
Přestože byla Fazolka samotářka, zvykla si i na naše další kočky. Stejně jako každá naše kočka se i ona zapsala svým osobitým chováním do našich srdcí.
Fazolka byla svéhlavá, především co se týkalo vymáhání si lidské společnosti. Když jsme ji hladili a přestali jsme, vždy začala packou do nás strkat, že chce ještě, že to bylo málo. Ráda se mazlila i hlavou o naši hlavu. Pokaždé, jakmile zahlédla, že se mazlíme a věnujeme pozornost ostatním kočkám, přiběhla a dožadovala se o pohlazení také.
S kočky, která byla velmi plachá a nenechala na sebe byť jen šáhnout, se stal velký mazel a hlavně žárlivá dáma.
Večer často vzala do tlamičky nějakou svou hračku, například polštářek s kozlíkem lékařským, chodila po bytě a mňoukala. Z venku,když ještě nebyla vykastrovaná, byla takto zvyklá přenášet koťátka.
Mnohokrát jsme viděli, že jí chtěli na zahrádkách ublížit, že tam prostě kočky nechtěli a dělali vše pro to, aby z tama zmizely. Jedním z mnoha případů bylo, když na kočky poštvali psy. Myslím, doufám, že se u nás měla lépe, než venku.
15.6. 2017 jsme museli nechat Fazolku uspat. Přišlo to velmi náhle. Tři dny předtím se začala při chůzi motat a chvilku špatně dýchala. U veterináře dostala injekci a zjistil, že má rychlý srdeční tep, takže to bude nemocné srdíčko. V ten den co jsme ji nechali večer uspat, se odpoledne dělal rentgen a levá strana srdíčka byla znatelně větší. V sedm večer začala špatně dýchat a dusila se, proto jsme se rozhodli ji už dál netrápit...
Fazolko, srdíčko moje, snad tě tam nahoře už nic nebolí a hraješ si tam s Bělinkou a Kikinkem. Hlídejte prosím z nebíčka kočenky moje, ty vaše kamarády co jsou tady ještě se mnou. Mám Vás moc ráda a v ♥ budete navždy. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psychedelic psychedelic | Web | 14. srpna 2017 v 20:12 | Reagovat

Ta je krásná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama