,,Jsou dva způsoby, jak si oddechnout od bídy života - hudba a kočky.´´ (Albert Schweitzer)

Prosinec 2017

Vánoční svátky

29. prosince 2017 v 21:01 | Janet |  Deník
Znáte ten pocit, že se Vám něco pokazí zrovna, když to nejmíň potřebujete? Ano? No já taky a velmi dobře. Jako každý rok se v naší rodině něco musí pokazit před nastávajícím novým rokem. Ať už je to jen nějaká věc, či něco horšího. No a tento rok se mi pokazil monitor. Tak jsem se těšila, že o volnu budu mít čas psát na blog, utřídím si fotografie v pc, zahraju si hry a ono prd. Objednala jsem si tedy nový monitor a včera mi přišel. Asi už z toho co jsem měla v plánu udělat moc nestihnu, ale nevadí. Na jednu stranu jsem i ráda. Věnovala jsem se alespoň jiným věcem, sledovala jsem pohádky a filmy v televizi a věnovala jsem se kočenám. Přece jen na pc budu mít během roku spoustu času a vánoční svátky jsou jen jednou za rok, takže není na škodu se věnovat rodině.
Vánoční svátky prožívám velmi klidně a odpočinkově. Potřebuji nabrat síly do práce, protože si nejsem jinak moc jistá jestli tam vůbec dojdu. No upřímně to si nejsem jistá ani tak. :D Jak jsem již psala, sleduji pohádky a filmy, což mě začalo i bavit. :D Také mám konečně čas číst knihy, které mám v plánu si přečíst už dlouho. Jen mě štve, že to volno tak rychle utíká. Potřebovala bych ještě aspoň jeden týden. Na Vánoce jsem dostala od rodičů dva drahé parfémy, nějakou kosmetiku, knihu a čtyři trika. Od přítele jsem dostala šál, přívěšek kočičky, zimní legíny - černé s bílými hvězdičkami, ty mi udělaly radost :D - a delší tyrkysové triko s černou kočičkou. V létě by se dalo klidně použít jako šaty. :) Měla jsem ze všech dárků radost.
Občas mě zamrzí, že nemám pořádné kamarády a kamarádky, se kterými bych mohla trávit svůj čas. Jsem zvyklá trávit čas sama, nebo být s kočenami, ale občas to člověku prostě přijde na mysl. Viděla jsem se teď o volnu jen s jednou kamarádkou. Mrzí mě to spíš i proto, že můj přítel je pro mě moc společenský a často se vídá s kamarády, takže já si tak trochu někdy přijdu na vedlejší koleji. Bohužel já prostě společenská nejsem a přetvařovat se prostě taky nechci. I kvůli tomuhle se k sobě nehodíme a hodně teď nad naším vztahem přemýšlím. Nejsem si moc jistá, jestli v něm chci pokračovat, když vím, že jsme oba odlišní až moc. Netvrdím, že mě to mrzet nebude, když to ukončím. Samozřejmě, bude. Jenomže já si představuji asi někoho jiného pro vztah. :/ Ach jo. Proč nemůže být vše jednodušší...
A jak si užíváte volna a svátků Vy? A těšíte se na Silvestr a nový rok? Já budu na Silvestr doma. Trochu mě mrzí, že nebudu s přítelem, ale jsem zvyklá být doma s rodiči, takže mi to zase tolik nevadí. (Myslím, že lžu sama sobě. :/) A na nový rok se moc netěším. Mám obavy z toho jaký bude. Snad lepší než ten minulý.
Rozhodně se ještě do Silvestra ozvu, tak zatím Vaše


Postrádám tu pravou vánoční náladu...

17. prosince 2017 v 17:18 | Janet |  Deník
Více avatarů ke staženíVánoce už jsou za dveřmi, ale já nějak postrádám tu pravou vánoční náladu. Jediné na co se těším je týdenní volno. Upřímně, mohlo být aspoň delší. :/ Ten týden uteče jako voda a zase se bude muset do práce. Nemám z toho vůbec radost, protože pak až do Velikonoc žádný svátek není. Už z té představy, že budu muset pořád tvrdnout v práci je mi šoufl. :(
Nějak jsem myslela, že bude aspoň na Vánoce sníh, ale zatím to tak vůbec nevypadá. Možná i to mi tu vánoční náladu narušuje. No vidím to tak, že mi nezbývá, než si ji nějak navodit sama. Ještěže na spoustě blogů jsou teď různé nápady, tak je vyzkouším.
Tento týden to bylo v práci doslova na posr.ní. Samozřejmě, že se všichni můžou před koncem roku posr.t a je práce až nad hlavu. Nejraději bych měla v pátek už volno, ale vážně si nejsem jistá, jestli mi to klapne. No uvidí se. Ale je fakt, že vždy když byla potřeba, tak jsem byla v práci já, takže bych si to páteční volno zasloužila.
V sobotu jsem byla s mamkou v Přerově na nákupech. Bylo to moc fajn. Nakoupila jsem si nějakou tu kosmetiku, rifle,naušnice s vločkami a sukni. Vyhlídla jsem si krásnou koženou bundu, která byla ze dvou tisíc slevněná na 1400,-. Přemýšlím, jestli si ji nepojedu koupit, i když ta cena je trochu nad můj limit. :D
Napečeno už doma docela máme. Ještě budeme dělat cukroví plněné krémem, ale to spíš až před Vánoci, aby nám to vydrželo. Chystáme se ještě na košíčky, úlky, kokosky a věnečky. Chtěla bych si letos udělat i domácí čokoládu, tak snad mi vyjde čas. Zítra mám v plánu konečně nazdobit perníčky, už si to slibuji týden. :D Ono to pečení, když se kolem vás motají kočky, není žádná sranda. Pořád čekají kdy vám co upadne, aby to mohli zblajznout, či aby si mohli udělat pelíšek z plechu. :D Další sranda bude vánoční stromeček a světýlka na něm. Asi budeme muset hodně popřemýšlet, jestli to má vůbec cenu stromeček dávat. Máme každý rok umělej kvůli kočenám, ale vydrží nám asi tak dva dny a pak ho raději schováme. :D A světýlka jsou kapitola sama pro sebe. Angie, jedna z našich mladších kočen velmi ráda překousává dráty a i minulý rok se jí jedny světýlka povedlo rozkousat. Nepomáhá ani nadávání ani když ji pleskneme, svině jedna. Musíme si začít dělat zásoby světýlek. :D
Pravda je, že teď jak jsem se trochu o těch Vánocích rozepsala, tak jsem tu vánoční náladu i trochu měla. :D Hlavně jsem ráda, že letos mám už dlouho nakoupené vánoční dárky a nemusela jsem nic vymýšlet na poslední chvilku.
A co vy? Máte už všechny dárky? A převládá u vás už vánoční nálada?
S pozdravem,

Nemám ráda tak pomalé songy, ale ta horská krajina je tam nádherná a i to jeho vyjádření citů k přítelkyni je krásné: